Świeca sojowa La Vie Est Belle

Świece sojowe – zmysłowe zapachy

Read Time:3 Minute, 2 Second

Bez wątpienia świece sojowe coraz bardziej wypierają nieprzyjazne dla środowiska ich parafinowe odpowiedniki. Są one wytwarzane z wosku sojowego, który z kolei jest przetworzoną formą oleju sojowego. Naturalny produkt nie zawiera żadnych sztucznych substancji. Dzięki temu w procesie palenia nie uwalniają się szkodliwe substancje. Zapachowe świece są jedynie wzbogacone o olejki eteryczne. Naturalne nury zapachowe stanowią dodatkowy ich atut. Inspirowane są zapachem najbardziej zmysłowych perfum. Wśród tego typu produktów prim wiedzie świeca La Vie Est Belle.

Błogie chwile relaksu przy świecach sojowych

Niezaprzeczalną zaletą świec sojowych jest wyjątkowo przyjemny nastrój, jaki stwarzają. Sprawia to z pewnością sam zapach, jak i sposób samego palenia. W przeciwieństwie do świec parafinowych w trakcie spalania nie powstaje dym, który często wpływa na zadymienie pomieszczenia oraz wywołuje duszności u osób przebywających w ich pobliżu. Dodatkowo jest to często przyczyną bólu głowy oraz migreny. Świece sojowe zawierają naturalny knot, który jest gwarancją najwyższej jakości. Może on być wykonany z niebielonej bawełny bądź z drewna. Z kolei parafina powstaje, jako produkt uboczny w wyniku destylacji ropy naftowej. Tym samym takie świece przyczyniają się do wydzielania substancji rakotwórczych, w tym benzenu oraz toluenu. W trakcie palenia świec sojowych z dodatkiem olejków przestrzeń stopniowo i  równomiernie napełnia się trwałym zapachem. Na pewno świece z naturalnych produktów wpływają bardzo korzystnie na układ nerwowy człowieka. Ich przyjemny i błogi zapach oraz równomierny płomień potrafi zawsze w pełni zrelaksować. Niestety pozyskiwane z wosku pszczelego stanowią pewien ogranicznik z powodu malejącej liczby samych pszczół.

Sposób korzystania ze świec sojowych

Przed pierwszym zapaleniem świecy należy zawsze pamiętać, aby uzyskała ona temperaturę pokojową. Wpływa to zasadniczo na jej płomień, jak i sposób samego palenia. Pierwsze palenie powinno, trwać nawet do trzech godzin. Wpłynie to na zupełne roztopienie się wosku. W przypadku, jeśli wosk całkowicie się nie roztopi, spowoduje to tunelowanie świecy. Wówczas nie będzie można uzyskać pełnej intensywności danego zapachu o różnych nutach. Jej kolejne zapalenie oraz roztopienie powinno doprowadzić maksymalnie do 1 cm płynności wosku. Rozpalają się one nieco dłużej od świec parafinowych. Mimo wszystko zdecydowanie są wydajniejsze. Palą się, aż do 50% dłużej niż świece parafinowe. Każdorazowo należy minimalnie przyciąć zgaszony knot. Ułatwi to kolejne zapalenie oraz równomierne wypalanie się świecy.

Świece sojowe inspirowane zapachem perfum

Coraz większe uznanie zyskują świece sojowe inspirowane zapachem perfum znanych i renomowanych firm. A to za sprawą odpowiedniego doboru olejków eterycznych, których mieszanki w niczym nie ustępują trwałym zapachom pobudzającym zmysły. Minimalistyczna szklana oprawa świecy zawiera mieszanki różnych kwiatów, ziół oraz owoców. Świeca La Vie Est Belle to wyjątkowa kompozycja zapachów zainspirowanych naturą. Bazę stanowią nuty kwiatów irysa, kluczowego składnika tego pięknego kwiatowego aromatu, przechodząc w serce akordów paczuli, które ostatecznie dopełnia fasolka tonka wywodząca się z Meksyku. Jej balsamiczny oraz odurzająco słodki zapach zdecydowanie przypomina wanilię. Znakomite wody perfumowane dzięki takim składnikom uzyskują niepowtarzalny i nadzwyczajnie trwały zapach. Zapachowe świece sojowe poprzez kompozycje olejków eterycznych również są nadzwyczajnie trwałe. Po wygaśnięciu w pomieszczeniu długo pozostaje wyczuwalny zapach inspirowany perfumami.

Dlaczego świece sojowe są lepsze od parafiny?

Wosk sojowy jest naturalnym produktem roślinnym. Zdecydowanie minimalizuje negatywny wpływ na zdrowie oraz jakość powietrza. Związki chemiczne uwalniające się w trakcie palenia parafiny powodują duszności. Z tego względu są one przeciwwskazane do zapalania w obecności osób cierpiących na wszelkie alergie oraz schorzenia dróg układu oddechowego, w tym szczególnie astmy. Ważnym aspektem jest wydzielanie przez świece parafinowe sadzy, która osadza się i brudzi zarówno ściany, jak i meble w pomieszczeniu. Dodatkowo po ich zgaszeniu długo pozostaje nieprzyjemny zapach spalenizny, który często przenika na odzież i tkaniny obiciowe lub zasłonowe. Wypalane do samego końca stanowią wręcz zagrożenie. Zaczynają iskrzyć, co może być przyczyną zapalenia łatwopalnych rzeczy. Pozostawione bez kontroli stanowią one zagrożenie powstania pożaru.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Odlewki perfum Previous post Kiedy przydają się odlewki perfum, czyli wszystko, co powinniśmy o nich wiedzieć
Świece sojowe Next post Dlaczego warto zdecydować się na naturalne świece sojowe?