Plan odnowy na wiosnę – kosmetyki wpisujące się w ideę slow beauty
Wiosna to idealny czas, żeby przypomnieć sobie o noworocznych postanowieniach, odświeżyć garderobę i zadbać o siebie. Zacznij od zmiany diety na zdrowszą dla Twojego organizmu, ale nie zapomnij też o stosowaniu skutecznych i łagodnych kosmetyków naturalnych. Jakie produkty wpiszą się w modną ideę slow beauty? Oto nasze typy.
Slow beauty – na czym polega?
Slow beauty to trend, którego genezy dopatrzyć się można dokładnie w tym samym punkcie, co idei slow food czy slow fashion. Wziął się z ogromnej potrzeby uważności w życiu codziennym, również w pielęgnacji urody. Chcąc żyć w zgodzie z tą filozofią, o wszelkich zabiegach myślimy jak o rytuałach, które nie tylko mają upiększyć naszą cerę czy poprawić wygląd włosów, ale też po prostu sprawić przyjemność, zrelaksować nas. W slow beauty bazą są naturalne kosmetyki. Ekologiczne, organiczne, wegańskie, wypełnione roślinnymi ekstraktami czy minerałami, pozwalają zadbać o siebie w możliwie najbardziej skuteczny i łagodny zarazem sposób. Warto stawiać na produkty wszechstronne i uniwersalne. Dzięki temu nie tylko minimalizuje się ryzyko podrażnień skóry, ale też… ilość generowanych odpadków. Jakie dokładnie produkty można wpisać w ten coraz bardziej popularny nurt? Oto plan wiosennej odnowy!
Naturalne złuszczanie w wersji slow
Złuszczanie to klucz do idealnie gładkiej, promiennej i jędrnej skóry, która wygląda świetnie nawet bez makijażu. Warto poświęcić więcej czasu na ten etap zwłaszcza teraz, w pierwszych dniach wiosny. Po zimie skóra zarówno na twarzy, jak i na całym ciele, wymaga eksfoliacji i detoksykacji. Dobrze użyć do tego celu peelingów, które przy okazji nie podrażnią i nie wysuszą. Możesz sięgnąć, chociażby po czarne mydło, czyli naturalną pastę z czarnych oliwek i zmydlonej oliwy, działającą oczyszczająco, antybakteryjnie, nawilżająco i ochronnie. To produkt, który możesz rozetrzeć w zwilżonych dłoniach i użyć jak pianki do demakijażu albo nałożyć grubszą warstwą i pozostawić na kilka minut zamiast peelingu enzymatycznego. W efekcie cera będzie nie tylko jaśniejsza i czystsza, ale też milsza w dotyku.
Maseczkowy zawrót głowy
Hitem wśród miłośniczek slow beauty są wszelkiego rodzaju maski do twarzy i włosów. Wielbicielki urodowych nowinek wracają coraz chętniej do kosmetyków ajurwedyjskich, uwielbianych od setek lat przez zadbane Hinduski. Wiosną przyda Ci się maseczka w pudrze Rose Hesh z płatkami róży, które stanowią świetne źródło antyoksydacyjnej i rozjaśniającej poziome przebarwienia witaminy C. W przypadku zanieczyszczeń i trądziku, polecana jest też antybakteryjna maseczka z Neem od marki Khadi. Dobrym wyborem będą też przygotowywane samodzielnie (to bardzo ważny aspekt idei slow beauty) maski z glinki. Warto pamiętać, że w przypadku wszystkich rodzajów glinek, od zielonej po różową, należy unikać nadmiernego wysuszania skóry. Produkt można rozrobić z olejkiem roślinnym, który nie schnie tak, jak woda albo spryskiwać twarz hydrolatem, kiedy maska zacznie pękać na twarzy. Slow beauty polega na dopieszczeniu całego ciała, więc nie miejmy oporów przed aplikacją maski na dekolt, szyję, zanieczyszczone plecy czy tylną część ud – w zależności od tego, z jakimi niedoskonałościami się borykamy.
Olejek w roli głównej
W planie wiosennej odnowy warto znaleźć też miejsce na małe pielęgnacyjne rytuały z użyciem olejków do twarzy. Przede wszystkim wybierz taki, który najlepiej sprawdzi się w przypadku Twojego typu cery (na przykład ten z czarnuszki jest idealny dla skóry trądzikowej, a arganowy – dla dojrzałej). Z pomocą tego cennego kosmetyku rób demakijaż, nakładaj go zamiast kremu na dzień bądź na noc, zmiękczaj nim skórki i stopy, nawilżaj usta. Zadbaj też o włosy, stosując zabiegi olejowania, czyli nakładania na pasma wybranego oleju (czy też mieszanki olejów) na kilka godzin. Taka maska głęboko wnika w strukturę, łagodzi podrażnienia skóry głowy, przeciwdziała łupieżowi, stymuluje cebulki i sprawia, że włosy stają się gęstsze i bardziej lśniące.
Do mycia głowy warto podejść z większą dokładnością, czynność tą wykonując delikatniej, bardziej uważnie, z korzyścią dla kondycji włosów. Sięgnij po łagodne szampony naturalne dostosowane do swoich potrzeb, na przykład odświeżające z olejkiem z drzewa herbacianego czy odżywcze z różą.
Wiosna to idealny moment, żeby zapoznać się z filozofią slow beauty, której istotą jest holistyczne podejście do pielęgnacji ciała i relaksu zarazem. Ekologiczne kosmetyki o wszechstronnym zastosowaniu sprawdzą się w przypadku każdej osoby, która chce wyglądać dobrze, a przy tym żyć w zgodzie z naturą.
Average Rating