Mydło dziegciowe MadamNatura

Mydła dziegciowe – poznaj właściwości tego szczególnego składnika

Read Time:2 Minute, 52 Second

Dziegieć to smoła drzewna pochodząca z procesu destylacji drewna. Stosowana do produkcji mydła pomaga wytworzyć produkt, który ma działanie antyseptyczne, antygrzybicze i łagodzące. Dziegieć w kosmetykach stosowanych na skórę pomaga uzupełnić leczenie szeregu dolegliwości.

Komu dziegieć, komu?

Dziegieć i produkty zawierające ten składnik będą skuteczne w przypadku problemów skórnych wynikających z chorób bardzo różnego pochodzenia. W mydło dziegciowe Madam Natura zaopatrzyć powinny się osoby chorujące na trądzik, nie tylko młodzieńczy, ale także różnego pochodzenia trądzik występujący w wieku dojrzałym.

Atopowe zapalenie skóry

Mydło dziegciowe będzie również świetne dla osób chorujących na atopowe zapalenie skóry czyli AZS. Atopowe zapalenie skóry to poważna choroba ustrojowa o podłożu często alergicznym. Istotą tej choroby jest problem z naturalnym wytwarzaniem przez organizm płaszcza hydrolipidowego. Dlatego też szczególnie ważne jest nawilżanie skóry od zewnątrz, przy czym stosować należy produkty, które nie posiadają właściwości alergizujących. Sam dziegieć ma właściwości lekko wysuszające. Warto jednak wiedzieć, że naturalne mydła rzemieślnicze, a więc także dziegciowe produkowane są również z tłuszczu roślinnego. Zawarte w mydle oleje tworzą na skórze delikatną warstwę chroniącą skórę przed utratą wilgoci.

Mydło dziegciowe ogranicza również świąd atopowy, który jest jednym z najbardziej uciążliwych objawów AZS.

Łojotokowe zapalenie skóry i łuszczyca

Mydła dziegciowe pomagają również w profilaktyce takich chorób jak łuszczyca – zmniejszając liczbę łusek wykazują działanie zwane działaniem keratolitycznym. Są pomocne także przy łojotokowym zapaleniu skóry czyli ŁZS.

Mydło dziegciowe do twarzy, mydło dziegciowe do włosów

Mydła dziegciowe podobnie jak wiele innych roślinnych mydeł stosować można zarówno do ciała, jak i do twarzy.

Oleje zawarte w takich mydłach delikatnie natłuszczają skórę, ale nie zapychają porów. Skóra myta tego rodzaju kosmetykiem jest świetnie oczyszczona i przygotowana do dalszej pielęgnacji.

Mydłem dziegciowym umyć można również włosy, dziegieć jest odpowiedni dla osób zmagających się z łupieżem. Warto jednak sięgnąć także po inne kosmetyki zawierające ten składnik – do mycia włosów zakupić można także szampony z dziegciem. 

Czy mydło dziegciowe jest wydajne?

Kostki mydła dziegciowego zazwyczaj ważą ok.100-110 g. Mydło dziegciowe z zawartością tłuszczy roślinnych jest dosyć twarde, przez to zużywa się je stosunkowo powoli. Kostka o wadze 100g powinna wystarczyć na kilka miesięcy codziennego stosowania.

Osoby, które nie przepadają za mydłem w kostce, kupić mogą również zawierające dziegieć mydło w płynie. Jest to forma odrobinę mniej wydajna, ale sam kosmetyk wykazuje te same właściwości.

Zapach ogniska

Dziegieć charakteryzuje się specyficznym zapachem. Zapach ten zazwyczaj definiowany jest jako zapach palonego drewna. Jest to zapach dość specyficzny, zapach kosmetyków z dziegciem nie przypomina zapachu typowych drogeryjnych kosmetyków. Nie jest to jednak zapach szczególnie uciążliwy.

Mydło z dziegciem, to mydło, które z założenia nie jest jedynie kosmetykiem myjącym. Jego szerokie działanie pielęgnacyjne, wspomagające inne, medyczne metody dbania o skórę w chorobach skórnych jest znane i bardzo cenione. Właściwości te równoważą takie cechy produktu, jak specyficzny zapach.

Dla większości osób przestaje on być wyczuwalny po paru dniach używania.

Przeciwwskazania?

Stężenie dziegciu w kosmetykach takich jak mydło czy szampon nie jest tak duże, by mogło realnie zaszkodzić. Należy jednak pamiętać, że używając kosmetyków z dziegciem do skóry mocno problematycznej warto zachować ostrożność. Osoby z chorobami skóry powinny skonsultować używanie tego rodzaju kosmetyków ze swym lekarzem dermatologiem.

Dziegciu nie stosuje się w ciąży.

Ciekawostki

Mydła dziegciowe mają charakterystyczny, brązowy kolor.

Do produkcji kosmetyków z dziegciem zazwyczaj używa się dziegciu brzozowego. Dziegieć pozyskuje się jednak również także z innych gatunków drzew, a także z węgla. Dziegieć brzozowy jest jednak uważany za najbardziej bezpieczny.

W przeszłości dziegieć służył do leczenia chorób racic i kopyt u zwierząt w gospodarstwach wiejskich.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Naturalny i uniwersalny szampon do włosów w kostce Previous post Szampon w kostce – co powinieneś o nim wiedzieć?
Szampon dziegciowy Next post Szampon dziegciowy – co warto o nim wiedzieć?