Świece sojowe

Dlaczego warto zdecydować się na naturalne świece sojowe?

Read Time:3 Minute, 27 Second

Nie ulega wątpliwości, że naturalne świece sojowe Madam Natura wzbudzają spore zainteresowanie. Czy wszyscy jednak zdają sobie sprawę z tego, czym to zainteresowanie jest spowodowane? Czas przyjrzeć się świecom sojowym. Warto wiedzieć, dlaczego wybieranie takich świec jest dobrym rozwiązaniem.

Wyjątkowa atmosfera – w jaki sposób ją stworzyć?

Najprościej powiedzieć, że świeczki sojowe zapachowe to prosty, tani i szybki sposób na to, aby wprowadzić w domu wyjątkową atmosferę. Jeden z wielu wieczorów momentalnie może stać się niezapomnianym. Niemniej pamiętajmy o tym, że nie każda świeca jest taka sama. To znaczy, należy spodziewać się tego, że w sklepach znajdziemy świece mające bardzo różne zapachy, kolory i kształty. Nie można też zapomnieć o tym, że jedną z najważniejszych rzeczy jest materiał, z którego wykonano świecie.

Zdecydowanie się na ekologię

W ostatnim czasie sporo mówi się na temat tego, jak duże znaczenie ma ekologia. To bardzo ważne, ale jeszcze ważniejsze jest to, aby za słowami szły czyny i tu właśnie dochodzimy do świec sojowych. Do wykonania tych świec wykorzystuje się utwardzony olej sojowy. Olej ten sprawia, że świeczki są przyjazne środowisku. Warto też zwrócić uwagę na wegan. Wykonanie z wosku sojowego sprawia, że weganie nie odczuwają żadnych wątpliwości etycznych.

Niemniej jednak najważniejsze w tym wszystkim jest coś innego. Kluczowe jest działanie. Świece sojowe palą się w niższej temperaturze niż te parafinowe. Tym samym są zdrowsze i wystarczą na dłuższy okres. Niższa temperatura nie pozostaje też bez wpływu na aromat. Świece sojowe zapachowe wykonane z wosku sojowego pachną bardziej intensywnie. Wypada jeszcze zatrzymać się przy właściwym korzystaniu ze świec. Topnienie w niższej temperaturze jest równoznaczne z dłuższym czasem palenia. Warto również mieć świadomość tego, że producenci zalecają, aby palić takie świece przez przynajmniej 3 godziny. Trzeba doprowadzić do tego, aby świeca wypalała się w sposób równomierny. Nie bez znaczenia w tym wszystkim jest też to, żeby regularnie przycinać bawełniane knoty oraz ustawiać świece w bezpiecznych miejscach (należy przez to rozumieć unikanie łatwopalnych zasłon i dekoracji). Ponadto świece muszą być gaszone w sposób staranny. Zdmuchnięcie nie wystarczy, gdyż knot ciągle może się tlić. Warto zastanowić się nad skorzystaniem ze specjalnych kloszy do gaszenia świec. Istotne jest również to, że czasem mniej znaczy więcej. Być może są osoby, które uważają, że świece sojowe powinno się palić maksymalnie długo. Realia są jednak takie, że wielogodzinne palenie olejków nie jest tak dobroczynne, jak może się na pozór zdawać. Poza tym po wykorzystaniu świecy istotne jest wietrzenie pomieszczenia i zamykanie pokrywki.

Gdyby ktoś cały czas zastanawiał się nad parafiną, warto popatrzeć na to wszystko przez pryzmat wielu rakotwórczych substancji – substancji powstających podczas spalania parafiny. Niektórzy z nas z własnej woli decydują się na wdychanie szkodliwych substancji.

Pora na sprzątanie?

Kwestię wyboru świec można oceniać na różne sposoby. Jednym z nich jest sprzątanie. Czy jest wśród nas ktoś, kto lubi sprzątać? Można przypuszczać, że jest to coś, czego nie lubimy i coś, nad czym raczej się nie zastanawiamy. Niemniej jednak dobrze byłoby, aby sprzątania sprawiało jak najmniej problemów. Co do tego raczej wszyscy powinni być absolutnie zgodni.

O szczegółach można rozmawiać długo, aczkolwiek nie ulega wątpliwości, że wosk sojowy jest stosunkowo łatwo usunąć i tyczy się to różnych powierzchni. Jest to związane, z tym że mowa o wosku całkowicie biodegradowalnym. Tymczasem świece parafinowe mogą zostawiać po sobie uporczywe i naprawdę tłuste plamy. Poza tym w przypadku świec sojowych niemal w ogóle nie ma sadzy. Jest to jednoznaczne, z tym że nie dochodzi do zanieczyszczania powietrza.

Poszukiwanie kosmetyków?

W kontekście świec można też usłyszeć o kosmetykach – tak, to nie jest pomyłka. Wosk sojowy wykorzystywany jest również w produkcji kosmetyków. Chodzi o zabiegi natłuszczające, odżywiające i zmiękczające. Znajdą się też tacy, którzy będą mówić o elemencie aromaterapii. O aromaterapii mówi się ze względu na dodane olejki eteryczne. Świece sojowe to szansa na relaks i przywołanie najlepszych wspomnień. Czy w takiej sytuacji potrzeba czegoś więcej?

Jeśli tak, może warto zwrócić uwagę na opakowanie? Z pewnością nie wszyscy są świadomi tego, że opakowanie po raz kolejny można wykorzystać na wiele sposobów. Dość powiedzieć, że znajdą się pewnie tacy, którzy wykorzystają opakowanie choćby do zasadzenia rośliny. Świece sojowe dają wiele różnych możliwości.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Świeca sojowa La Vie Est Belle Previous post Świece sojowe – zmysłowe zapachy
Next post Czym cechują się testery perfum?