Z naszego bloga



Naturalna henna do włosów w kolorze ciemnego brązu jest całkowicie naturalną farbą, która powstała wyłącznie na bazie ekstraktów roślinnych i ajurwedyjskich ziół. Henna Khadi Ciemny Brąz podczas naturalnej koloryzacji jaką jest hennowanie włosów nadaje im kolor ciemnego brązu o chłodnym odcieniu, w tonacji gorzkiej czekolady. Uzyskany kolor jest bardzo intensywny dzięki zastosowanym specjalnym procedurom produkcji. Henna do włosów to kolory naturalne, ale intensywne i trwałe.
Ziołowe farby do włosów w przeciwieństwie do fabr chemicznych nie niszczą włosów, tylko je odżywiają i wzmacniają, ponieważ naturalne barwniki posiadają jednocześnie właściwości odżywcze. Wnikają w strukturę włosa i zamykają jego łuskę, ale nie reagują z nimi i nie barwią ich trwale (czynią to barwniki chemiczne, co jest związane z niszczeniem ich). Dzięki temu po naturalnej koloryzacji farbami Khadi włosy są wyraźnie wzmocnione, grubsze (mają większą objętość), oraz zyskują dodatkowy, naturalny błysk (lśnią mocnym, naturalnym kolorem – zwłaszcza w świetle słonecznym).
Henna Khadi Ciemny Brąz służy do farbowania każdego koloru włosów (oprócz czarnego – farba ziołowa nie rozjaśni naturalnego koloru). Jest przeznaczona dla osób, którym zależy na takiej koloryzacji, jaka zachowa ich włosy w dobrej kondycji, a nawet je odżywi i wzmocni. Farby ziołowe do włosów Kahdi mogą być stosowane zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn w każdym wieku. Henny i kosmetyki Khadi są przykładem kosmetyków naturalnych, które są skuteczną alternatywą dla drogeryjnych (chemicznych) farb do włosów. Osoby posiadające włosy bardzo osłabione (np. po chemioterapii) lub zniszczone (np. wielokrotnym rozjaśnianiem) powinny przed użyciem wykonać nałożenie henny (przygotowanej wg instrukcji pasty) na kosmyk włosów, aby sprawdzić, czy włosy w reakcji z ziołami nie zabarwią się na niepożądany zielonkawy odcień. Henny do włosów Khadi to bezpieczne farby do włosów dla ciężarnych, ponieważ nie zawierają żadnych szkodliwych chemicznych substancji.
SKŁAD:
Indigofera Tinctoria (Indigo), Lawsonia Inermis (Henna), Emblica Officinalis (Amla), Eclipta Alba (Bhringaraj), Azadirachta Indica (Neem).
Dzień dobry. Zgodnie z sugestiami producenta w przypadku włosów siwych henna z większą ilością indygo (w hennie ciemny brąz jest jej więcej) może nadać niepożądany odcień zielony lub niebieski. Można wówczas wykonać test na niewielkim kosmku włosów. Pokrycie siwizny najlepiej sprawdza się poprzez koloryzację dwuetapową. W pierwszym kroku farbuje się farbą naturalną czerwoną (red), a następnie docelowym kolorem. Dokładny opis postępowania dołączamy do przesyłki.
Producent deklaruje, że w większości przypadków wystarczy jednostopniowe farbowanie. Nie mniej jednak, jeśli włosy nie są jeszcze przyzwyczajone do henny i nie wiemy, jak się mogą zachować, należy zastosować dwustopniowe farbowanie. Oba etapy można wykonać na włosach całej głowy (będzie równomiernie rozłożony kolor), przy czym szczególnie należy zadbać o dokładne pokrycie henną włosów siwych. Drugi etap można wykonać praktycznie od razu po umyciu pierwszej warstwy lub następnego dnia. Zmywanie henny odbywa się wyłącznie wodą (bez szamponów, itp.) i nie stosuje się niczego (odżywek, olejków) przez około 48 godzin. W tym czasie jeszcze następuje reakcja henny z włosami i kolor się utrwala. Po tym czasie warto zastosować jakiś olejek wzmacniający (np. Amla Khadi). W każdej przesyłce do henny wysyłamy szczegółową instrukcję i zalecamy szczegółowo jej się trzymać (każdy kolor henny rządzi się własnymi regułami). Ważnym czynnikiem jest temperatura wody dodanej do henny podczas przygotowania, zalecamy zmierzenie temperatury termometrem.
Tak, producent deklaruje, że produkt może być stosowany przez kobiety w ciąży.