Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Instrukcja farbowania włosów henną khadi

2021-11-14

Przywitaj nowe, ziołowe farby do włosów khadi.

Wspaniale, że wybrałaś ziołową farbę do włosów khadi. Czy jesteś gotowa na lśniąco piękne,
naturalnie farbowane włosy?

Nasza obietnica

• 100% naturalne i wegańskie farby
• Naturalne kosmetyki, certyfikowane zgodnie ze standardem COSMOS BDIH
• Imponujące krycie dzięki wysokiej koncentracji składników aktywnych w indyjskich ziołach
• Do produkcji farb khadi wybierane są tylko najlepsze składniki roślinne

Efekty

• Doskonałe pokrycie, również siwych włosów
• Znakomita intensywność koloru
• Zdrowe i lśniące włosy

To naprawdę proste. Potrzebujesz jedynie…

• Ziołowej farby do włosów khadi
• Do mieszania: gorącej wody, termometru, łyżki, miski, trzepaczki
• Do nakładania: szczotki i/lub grzebienia, spinki do włosów, rękawiczek i czepka (znajduje się wewnątrz kartonowego opakowania), pędzla do farbowania, ręcznika do ochrony odzieży

1. Przygotowanie

 • Umyj włosy naturalnym szamponem.
 • Wsyp do miski farbę khadi: 100g w przypadku koloryzacji całych włosów, 50 g w przypadku koloryzacji odrostów. Zwróć uwagę, czy Twoje włosy potrzebują koloryzacji wstępnej w celu pokrycia włosów na pożądany odcień
 • Zagrzej wodę do temperatury podanej w tabeli poniżej zgodnie z wybranym kolorem farby. Kontroluj właściwą temperaturę za pomocą termometru. Jeśli woda jest zbyt gorąca, kolor będzie bardziej czerwonawy. Jeśli woda jest zbyt zimna, kolor będzie bardziej matowy i ciemny. Wlewaj wodę do miski z proszkiem, dokładnie mieszając, aż do uzyskania kremowej konsystencji.
 • Umieść miskę w ciepłej kąpieli wodnej, aby utrzymać stałą temperaturę mieszanki. Jak wyjaśniono wcześniej, temperatura będzie miała wpływ na wynik koloryzacji.

2. Nakładanie farby

 • Przy pomocy pędzelka (farbowanie odrostów): Podziel włosy na sekcje, nałóż farbę pokrywając obszary, które wymagają koloryzacji.
 • Bez pędzelka (farbowanie całych włosów): Jeśli nie chcesz używać pędzelka, po prostu rozprowadź farbę po głowie dłońmi. Najlepiej zrobić to pochylając się do przodu nad wanną - najważniejsze w koloryzacji jest to, by dotrzeć do wszystkich zakamarków i obszarów, które chcesz zafarbować i dobrze wmasować
  farbę we włosy.

3. Pozwól, by kolor się rozwinął

 • W zależności od intensywności koloru, pozostaw farbę na włosach przez 30-120 minut (patrz: tabela poniżej). W celu utrzymania ciepła nałóż na głowę ręcznik lub czapkę.
 • Bez względu na to, jak długo pozostawisz ziołową farbę khadi na włosach, jest ona całkowicie bezpieczna i pielęgnuje włosy oraz skórę.

4. Spłucz

 • Spłucz farbę ciepłą wodą.
 • Nie stosuj szamponu ani kosmetyków pielęgnacyjnych przez 24 – 48 godzin, by umożliwić optymalny rozwój pigmentów.
 • Jeśli chcesz uniknąć czerwonawych tonów, nie susz włosów przy pomocy zbyt gorącego nawiewu.

5. Utrwalenie koloru

 • Przed pierwszym myciem włosów, utrwal kolor olejkiem do włosów khadi. Wmasuj ok. 10-12 kropli olejku we włosy i pozostaw na co najmniej 30 minut
  lub całą noc.

Wskazówki dotyczące koloryzacji naturalnymi farbami khadi

Indywidualny odcień: Nie ograniczaj swojej kreatywności: możesz zmieszać ze sobą wszystkie odcienie farb khadi, by uzyskać spersonalizowany kolor lub ulubioną tonację. Jeśli nie masz pewności, jaki odcień otrzymasz wykonaj próbę koloru na pojedynczym paśmie włosów.


Zabiegi przed koloryzacją: Naturalne farby do włosów khadi pielęgnują i odżywiają każdy włos, pokrywając go wspaniałym kolorem. Aby pigmenty wniknęły głęboko we włosy, zalecamy rezygnację z silikonów i środków filmotwórczych, a także dokładne zmycie resztek kosmetyków stylizujących przed farbowaniem. Silikony i inne substancje tworzące film na włosach są substancjami syntetycznymi, które powlekają włosy niczym plastik, przez co naturalne farby łatwo się wypłukują. Do pielęgnacji szczególnie polecamy: szampony khadi, ziołowe proszki i maseczki do włosów dla uzyskania optymalnego rezultatu.


Krycie siwych włosów: Naturalne farby khadi skutecznie pokrywają jasne i siwe włosy. Przy niewielkiej ilości siwych włosów zafarbujesz je na docelowy kolor już podczas koloryzacji jednoetapowej. Przy większej ilości siwych włosów dobre rezultaty można uzyskać dzięki koloryzacji dwuetapowej.


Koloryzacja dwuetapowa: Dwuetapowy proces koloryzacji farbami khadi jest pomocny, jeśli zależy Ci na dobrym pokryciu siwych włosów lub jeśli chcesz zafarbować bardzo jasne włosy na ciemne odcienie. To naprawdę proste: najpierw użyj farby w odcieniu blondu lub czerwieni, a następnie zafarbuj włosy na swój wymarzony kolor. Oba etapy tego procesu można wykonać bezpośrednio jeden po drugim, tego samego dnia.


Zielonkawe tony: W rzadkich przypadkach po koloryzacji na włosach mogą pojawić się zielonkawe refleksy: gdy to nastąpi, po prostu ponownie spłucz włosy ciepłą wodą i wysusz je. Możesz również zastosować płukankę z henną: wymieszaj 1 łyżkę henny z 300 ml wody i wylej ją na włosy. Pozostaw mieszaninę na kilka minut i spłucz ciepłą wodą. Powtarzaj ten proces, aż będziesz zadowolona.

Włosy rozjaśniane i farbowane chemicznie: Syntetyczne farby do włosów i rozjaśniacze zawierają substancje chemiczne, które działają wewnątrz włosa, powodując uszkodzenie jego struktury. Ziołowa koloryzacja włosów zastosowana w niedługi czas po koloryzacji chemicznej może prowadzić do niepożądanych efektów kolorystycznych. Zalecamy zachowanie odstępu czasowego (co najmniej 10 myć) między farbowaniem chemicznym a naturalnym.

Informacje

Naturalne farby do włosów khadi są wolne od syntetycznych składników. Farby khadi mogą być również stosowane w okresie ciąży i karmienia piersią. Nie należy
wdychać proszku! Nasze naturalne kolory włosów są przeznaczone jedynie do koloryzacji włosów na głowie, nie należy stosować ich do rzęs i brwi. Farby należy
stosować tylko na nienaruszoną skórę. Przed nałożeniem farby na głowę, pozwól mieszance ostygnąć do temperatury, która jest komfortowa dla Ciebie.

Tabla przygotowania henny:

Farby khadi Pigmentacja wstępna dla włosów jasnych
i siwych
Temperatura
mieszania
Czas trzymania
farby na włosach
Cassia By uzyskać odcień jasnego i średniego
blondu
Woda o temperaturze
50-90°C
30 minut
Odcienie blondu By uzyskać odcień ciemnego, złotego,
słonecznego blondu lub jasnego brązu: ko
loryzacja wstępna przy pomocy farby jasny
brąz lub czystej henny
Woda o temperaturze
50°C
30 – 60 minut
Odcienie brązu By uzyskać odcień ciemnobrązowy lub ciem
niejszy: pigmentacja wstępna przy pomocy
farby jasny brąz lub czystej henny
Woda o temperaturze
50°C
30 – 120 minut
Odcienie rudości i czerwieni Niewymagana Woda o temperaturze
90°C
30 – 120 minut
Odcienie czerni By uzyskać odcień czarny: koloryzacja
wstępna przy pomocy farby jasny brąz lub
czystej henny
Woda o temperaturze
50°C.
30 – 120 minut
Pokaż więcej wpisów z Listopad 2021
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel